Apple stworzył nowe narzędzie Business Connect w celu pomocy małym biznesom!

Opublikowano: 
14.1.2023 0:38
Apple stworzył nowe narzędzie Business Connect w celu pomocy małym biznesom!

Firma Apple, chcąc sprostać oczekiwaniom oraz nadążyć za swoim największym konkurentem, którym jest Google wypuściła na rynek nowe narzędzie Business Connect. Do czego ono służy? Jakie korzyści przynosi użytkownikom?

Czym jest Business Connect?

Narzędzie Business Connect to bezpłatna aplikacja, która pozwala firmom, niezależnie od wielkości nanieść na mapę lokalizacyjną swój punkt usługowy, który następnie wyświetla się użytkownikom m.in. w Mapach Apple’a, Wiadomościach, Portfelu oraz Siri. Właściciele biznesów mają także możliwość dodania do swojej wizytówki godzin otwarcia, zdjęć, informacji o oferowanych usługach oraz aktualnych rabatach. Co więcej, istnieje opcja integracji profilu z zewnętrznymi serwisami, dzięki czemu Klienci mogą w łatwy sposób dokonać zakupu noclegu przez np. Booking,  zarezerwować stolik w OpenTable lub zapłacić z Apple Pay. Z kolei, dzięki API mogą oni sprawnie edytować wiele wizytówek jednocześnie, co jest szczególnie przydatne z punktu widzenia np. sieci sklepów.

Jak twierdzi wiceprezes Apple’a ds. Usług Eddy Cue, Business Connect został stworzony w celu zapewnienia użytkownikom na całym świecie dokładnych informacji odnośnie miejsc do zakupów, podróży, czy jedzenia. Apple Business Connect ma za zadanie zapewnić przedsiębiorcom i właścicielom firm niezbędne narzędzia, aby mogli łączyć się z Klientami w bardziej bezpośredni sposób i dokładniej kontrolować sposób, w jaki miliardy ludzi codziennie widzą i angażują się w produkty i usługi.

Jak dokonać rejestracji w Business Connect?

W celu zarejestrowania się w usłudze Business Connect, użytkownicy mogą użyć istniejącego już konta Apple ID lub utworzyć nowy identyfikator w samoobsługowym portalu internetowym na dowolnym komputerze stacjonarnym lub laptopie. Gdy firma zostanie zarejestrowana w witrynie, a Apple potwierdzi jej autentyczność, wówczas może ona zgłosić swoją lokalizację i rozpocząć aktualizację i personalizację swojej wizytówki. W przypadku firm z wieloma lokalizacjami Business Connect zawiera interfejs API Business Connect, który umożliwia łatwe dostarczanie dokładnych i aktualnych informacji do Map Google na dużą skalę za pośrednictwem agencji, takich jak Reputation, Rio SEO, SOCi, Uberall i Yext.

Kategoria: