Modele Mesh. W jaki sposób realistycznie odwzorowują obiekty?

Opublikowano: 
6.5.2022 22:14
Modele Mesh realistycznie odwzorowują obiekty

Nowoczesne rozwiązania geodezyjno-kartograficzne pozwalają na sprawne i dokładne reagowanie na zróżnicowane potrzeby Klientów. W przypadku usług kartograficznych, wektorowe odwzorowanie obiektów przydaje się szczególnie w przypadku planowania zagospodarowania terenów, inwentaryzacji architektonicznych, pomiarów budynków oraz aranżacji przestrzeni. W przypadku odzwierciedlania przestrzeni nieregularnych, najlepiej sprawdza się wykorzystywanie modeli Mesh 3D.

Czym są modele Mesh?

Modele Mesh są tworzone z siatki trójkątów lub kwadratów, na które nakładana jest realistyczna tekstura. Dana powierzchnia zostaje odwzorowana, a jej dokładność zależy od gęstości siatki wielokątów, dlatego tak istotne jest określenie wielkości pojedynczych trójkątów. W celu bardziej szczegółowego oddania powierzchni modelu należy stosować mniejszy rozmiar. Wszystkie modele Mesh mogą być tworzone przy zachowaniu rzeczywistego koloru i tekstury tak, aby jak najlepiej oddać rzeczywisty wygląd obiektu. Osiąga się to przy wykorzystaniu kolorowej chmury punktów lub wysokorozdzielczych zdjęć wykonywanych przy zastosowaniu drona.

Modele Mesh wykorzystywane są do tworzenia szczegółowych wizualizacji, obliczania mas ziemi lub innych materiałów sypkich oraz do modelowania CAD. Tego typu modele są szczególnie przydatne dla architektów, geodetów, inżynierów lub archeologów.

Poniżej przedstawiamy kilka realizacji OPGK Rzeszów przy wykorzystaniu modeli Mesh. Nasza firma wykonuje prace z zakresu szeroko pojętej geodezji i kartografii, które obejmują pozyskiwanie danych w drodze pomiarów bezpośrednich w terenie, jak i pośrednich za pomocą drona z wykorzystaniem własnego sprzętu i narzędzi. Poznaj nasze usługi geodezyjno-kartograficzne.

Kategoria: